reklama

Práca finančného sprostredkovateľa

Na Slovensku sa práca finančného sprostredkovateľa nemá veľmi v láske. Ak niekto povie finančný poradca tak človeka napadne mladý chalanisko s vygelovanými vlasmi v obleku zo stužkovej...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

...ktorý horko ťažko prešiel maturitou a ten po pár týždňových motivačných školeniach ide ľuďom radiť čo majú robiť s peniazmi. Nuž toto nie je iba predstava toto je realita a ozaj drvivá väčšina finančných sprostredkovateľov nemá potrebnú kvalifikáciu ani intelekt na to, aby sa stali ozaj fundovanými radcami v tak krehkej oblasti akou sú osobné financie.

Väčšina sprostredkovateľov hore spomenutej charakteristiky končí na smetisku dejín a pokračujú životom v inej profesii. To na druhej strane pripravuje pôdu pre odborníkov, ľudí, ktorí sa chcú venovať financiám dlhodobo a ktorých daná oblasť financií zaujíma a vnímajú perspektívu tejto práce úplne ináč so zameraním najmä na pozitíva, ktoré táto práca prináša: 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Informácie z prvej ruky

Občas je fajn vidieť do čriev finančných produktov, oboznámiť sa so zmluvnými podmienkami dopodrobna. Informácie máte z prvej ruky, prístup k zmluvným podmienkam viacerých produktov od viacerých spoločností, kalkulačky, porovnania, analýzy a bezplatné poradenstvo s analytikmi z radov vašich vedúcich.

2. Práca s klientmi nie je stereotyp

Každý človek je individuálny, má individuálne požiadavky, treba k nemu pristupovať individuálne, naučíte sa počúvať požiadavky a názory, diskutovať na tému, nadobudnete prezentačné schopnosti a stretnutia s cudzími ľuďmi vám dodajú sebavedomie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

3. Finančná gramotnosť

Pochopíte fungovaniu finančných produktov, naučíte sa využívať ich výhody a na druhej strane vás už nikto nenachytá na predražený úver či nenanúti vám poistku, ktorú možno nepotrebujete. Budete v oblastí financií jednoducho doma.

4. Podnikanie bez vstupného kapitálu

Na to, aby ste sa stali finančným sprostredkovateľom nepotrebujete tisícky eur. Je to jedná z možností ako začať podnikať bez vstupného kapitálu a využiť tak prebytok voľného času zmysluplne.

5. Pomoc známym a rodine

Ak nadobudnete potrebné zručnosti a vedomosti a budete mať prehľad vo finančných produktoch môžete svoje vedomosti využiť v prospech vlastných osobných financií a zároveň pomôžete optimalizovať finančnú situáciu okolia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

6. Noví ľudia

Spoznáte kopec aktívnych podnikateľov z radov kolegov alebo klientov, ľudí ktorí sú ambiciózni a vedia čo od života očakávajú. Ak vás práca finančného sprostredkovateľa nebude napĺňať môžete sa vybrať iným smerom, každopádne nové známosti vám môžu iba pomôcť.

7. Zárobok

Váš čas venovaný samovzdelávaniu sa pravdepodobne skôr alebo neskôr odrazí na Vašich príjmoch ak nie pri práci sprostredkovateľa tak v inej fáze života, kde zúžitkujete skúsenosti získané v tejto práci...

Ako môžte vidieť aj práca sprostredkovateľa má svoje pozitíva, dôležité je mať chuť sa vzdelávať a nehnať sa za krátkymi peniazmi na úkor nekvalitných služieb, skôr vnímať dlhodobý zmysel tejto práce nenechať si pošliapať meno a dokonale sa orientovať vo finančných produktoch. Vtedy sa vaša odbornosť dostane do povedomia a ľudia sa budú dopytovať práve po vašom know-how a nebudú vás radiť do smetiska dejín. Chce to len odstup času, a ľudia to vycítia... ;) 

Milan Oravec

Milan Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Píšem o nekalých praktikách finančných sprostredkovateľov, a riadim sa heslom: "Na každú sviňu voda vrie!" Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéFinančné poradenstvo

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu